Светът отвъд нас
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Занятие 12 Атмосфера за лечение

Go down

29062013

Писане 

Занятие 12 Атмосфера за лечение Empty Занятие 12 Атмосфера за лечение




1. Затворете очи и леко ги завъртете нагоре към веждите на около 20 градуса.
2. Бройте от 100 до 1. Правете го безмълвно, т.е. мислено. Спирайте около секунда между числата.
А Започвайки от темето, фокусирайте съзнателното си усещане върху различните части на тялото от главата до пръстите на краката. Отпускайте ги, докато преми­навате по тях.
3. Когато стигнете до 1, проектирайте мислено своя образ ' млад, лъчезарен, здрав и привлекателен.
А Запитайте се мислено: „Защо имам този физически проблем?" После оставете ума си да поброди.
Б. Когато откриете, че мислите за определен човек, пред­ставете си го.
В. Представете си, че си прощавате един на друг. Вижте мислено прегръдка или ръкостискане, усмивки и поклащане на глава в знак на съгласие. Усещайте колко ви е добре.
4. Повторете мислено: „Винаги ще поддържам тялото и ума си съвършено здрави".
5. След това си кажете: „Ще броя от 1 до 5. Когато стигна до 5, ще отворя очи, ще се чувствам чудесно и в отлично здраве, ще се чувствам по-добре от преди".
6. Започнете да броите. Когато стигнете до 3, повторете: „На 5 ще отворя очи, ще се чувствам чудесно и в отлично здраве, ще се чувствам по-добре от преди".
7. След 5 отворете очи и потвърдете мислено: „Аз съм на­пълно буден, чувствам се чудесно и в отлично здраве, чувствам се по-добре от преди. И наистина е така."

Лечение на диабет
Т.С., 25 годишен, страдал от диабет и много усложнения на диабета, когато решил да се обучи в Метода Силва. Ето според неговите думи какъв е бил резултатът:
„Здравето ми беше главната причина да участвам в се­рията началнии, основни лекции на Метода Силва. От 20 години съм диабетик, тип И (зависим от инсулин). Когато станах на 21 година, започнах да развивам странични пос­ледствия. Първото беше диабетична ретинопатия. Кръво­изливите в очите ми причиниха слепота в дясното око и силно намалено зрение в лявото. Прочистиха и двете ми очи оперативно с лазерен лъч. По-късно възстанових част от зрението на дясното си око, но не можеше да се сравни с нормалното. Лекарите ми казаха, че вече няма да мога да извършвам друга физическа дейност, освен ходене - ни­какво бягане, навеждане, вдигане на каквото и да било и т.н. Това ми приличаше на лош сън, тъй като цял живот съм бил активен атлет. Всичко, което можех да помисля, беше: "Защо аз? Аз съм само на 21 година".
По-късно през същата година повиших кръвното налягане и бях подложен на максималната дозировка за сваляне на кръвното, заедно с диуретик. Лекарите казаха, че няма на­чин някога да се отърва от лекарството за кръвно наляга­не. Високото кръвно налягане е вредно не само за сърдечно­съдовата система, в моето състояние то застрашава очи­те ми.
Когато навърших 23 години, ми казаха, че се е появило ново усложнение - влошаваше се положението на бъбреците ми. По това време бъбречната ми функция беше вече нама­лена на 50 на сто.
Сега съм на 25 години и вярвам, че Методът Силва и Бог спасиха живота ми. Откакто учих в курса, нуждата от инсулин намалява всяка седмица. Програмирал съм се да намалява. С инсулинова помпа съм, в която дозата се про­меня три пъти на ден (стъпаловидна прогресия). Всъщност аз съм програмирал необходимостта от инсулин през целия ден да спада и се получава. Дозата на лекарството за кръв­но налягане също е намалена от лекарите.
Програмирал съм се и се моля за подобрение на очите, особено за. спиране на кървенето. В миналото само едно мое ядосване причиняваше кръвоизлив. Сега играя тенис и карам колеую, разбира се, много внимателно. За учен Мето­дът Силва е повече от случайно стечение на обстоятелс­твата. Лекарите не могат да обяснят пролените, но каз­ват: „Каквото и да правиш, продължавай".
Можете ли да си представите Т.С.? Положителни ли са неговите мисли? Да. Съсипан ли е от страх, враждебност, несигурност? Едва ли. Вярва ли в духовното начало на фи­зическия свят? Да.
Т.С. е бил подтикнат да се обучава от сериозното си фи­зическо положение (желание). Той е вярвал, че може да програмира инсулина по желание и е успял. Очаквал е програмирането да действа и то е действало. С други думи, той е имал отлична умствена настройка за успех. И я е използвал.

Преодоляване на отрицателното мислене
Отрицателното мислене причинява проблеми.
Положителното мислене причинява решения.
Отрицателното мислене осигурява атмосфера, в която мо­гат да се развиват здравословни проблеми.
Положителното мислене осигурява атмосфера, в която може да се добие и поддържа добро здраве.
Нека опресня схващането ви с дефиниране на всеки вид мислене:
Отрицателното мислене е вина, тревога, несигурност, страх, ревност,подозрение, омраза, враждебност, яд, отчая­ние, скръб, неувереност; отрицателното мислене не е в хар­мония със заобикалящите ви хора и предмети.
Положителното мислене е любов, признание, оптими­зъм, сигурност, смелост, сътрудничество, състрадание, щед­рост, доброжелателство, търпеливост, услужливост, амби­ция; положителното мислене е в хармония със заобикаля­щите ви хора и предмети.
Това са само примери, а не цялостна картина. Не ви е необходимо да имате цялостната картина. Необходима ви е само тази на вашето собствено мислене, особено на от­рицателните компоненти, каквито и да са те. Да вземем например вината. Като всеки елемент на отрицателното мислене, вината причинява стрес. Вината, а и всеки друг вид отрицателно мислене, стават привични, а стресът, който причиняват - хроничен. Хроничният стрес е убиец.
Когато усещате, че извършеното е недостатъчно, че не сте положили усилие, че не сте постъпили правилно, вие се чувствате виновни. Ако продължавате да се чувствате така, може да увредите имунната си система. В края на краищата тази вреда ще ви убие.Когато дълги периоди имате отри­цателна нагласа, в тялото ви настъпват химични промени. В кръвта се освобождава стресов химичен елемент, който подтиска дейността'на имунната система, като явно обър­ква и отслабва организацията й. При тези условия започват да се зараждат здравословни проблеми. Но положителните чувства у вас и работата, която извършвате и която ви кара да бъдете повече оптимисти, отколкото песимисти, допринасят за здравето ви. Те укрепват здравето и главно спома­гат за оцеляването ви. За вас е по-добре също да правите , онова, което знаете, че е правилно, така че да не ви тормози чувството за вина.
Сякаш природата или Бог ни е снабдил със система за възмездие. Не грешете и здравето ви ще цъфти. Грешете и ще пострада здравето ви. Спирайте винаги, щом почувства­те, че ви гризе съвестта, за това което правите. Влезте в алфа ниво. Установете кое действие ви кара да се чувствате виновен. Решете, че го отменяте и няма да го повтаряте. От 1 до 5 отворете очи и забележете колко по-добре се чувствате.
Дори мисълта, че правите нещо, което не е съвсем честно, деликатно, морално, законно или правилно, може да води до стрес. Изкушението може да ви разболее.
Спирайте винаги, когато в ума ви се роди вредна мисъл. Затворете очи, поемете дълбоко въздух, завъртете очи леко нагоре и мислено кажете: „унищожавам, унищожавам". Ще разпръснете източника на стрес на място. Това е добра так­тика за началото на всяка отрицателна мисъл.
zen
zen
Admin

Брой мнения : 178
Join date : 29.06.2013

https://mysticalworld.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Share this post on: reddit
- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите